preloading of loading
Ta strona internetowa stosuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. ZAMKNIJ
KOLORY SLAJDUkwadratWOJCIECH DĄBROWSKI

O MNIE

Moja fotograficzna podróż rozpoczęła się, gdy w biurku zamiast kart SD pojawiły się rolki slajdów i negatywów. Od tamtej chwili czas zwolnił, a każdy kadr stał się dużo bardziej przemyślany. Fotografuję głównie w mojej okolicy zbierając doświadczenie i szukając własnego stylu (który wydawało mi się, iż już kilka razy znalazłem). Wbrew pozorom fotografia krajobrazu dostarcza nieskończenie wiele możliwości, a ja jak narazie nie wiem do końca jak chciałbym, aby moje fotografie wyglądały.

DLACZEGO KOLORY SLAJDU?

Początki mojej analogowej przygody ściśle związane były ze slajdami. Korzystam z nich do tej pory z uwagi na niepowtarzalne kolory i jakość zdjęć. W chwili obecnej często sięgam również po materiały czarno-białe, które dają znacznie większą możliwość kreowania obrazu przedstawiając daną scenę okiem artysty.

SPRZĘT

Używam średnio formatowego aparatu Bronica GS1, który posiada wymienną optykę oraz magazynki z filmami. W moich magazynkach można znaleźć slajdy (Fuji Velvia), negatywy czarno-białe (Fuji Acros), a ostatnio coraz częściej negatywy kolorowe (Kodak Ektar). Komplet uzupełnia zestaw filtrów szarych (połówkowych i pełnych) oraz filtry kolorowe do fotografii monochromatycznej. Do pomiaru światła używam światłomierza.

DOKĄD ZMIERZAM?

Podstawą na pewno jest czerpanie radości z pięknych chwil z dala od szarej codzienności. Nie ukrywam jednak, iż jak każdy chciałbym swe prace pokazać szerszej publiczności w "prawdziwej" i dostojnej, papierowej formie.

KONTAKT

zadzwoń - 600 97 22 36     lub     napisz
Copyright Wszystkie informacje i zdjęcia są wyłączną własnością twórcy - Wojciecha Dąbrowskiego.
Zabrania się kopiowania i rozpowrzechniania tekstów, opisów, inforgafik oraz zdjęć.